Szkolenie z prawa pracy – naprawdę konieczne

Nie ulega wątpliwości, że wraz z upływem wieków praca w życiu człowieka stopniowo przesuwała się z pozycji peryferycznych w kierunku centrum. Przyszło nam żyć w czasach, w których to, gdzie pracujesz oraz ile zarabiasz w zasadzie określa Twój status ontologiczny i w pełni definiuje, jakim jesteś człowiekiem. Przestało mieć znaczenie, w co wierzysz, jakie wyznajesz idee, czy żyjesz w małżeństwie, czy samotnie albo jakie są Twoje polityczne zapatrywania… Tak naprawdę liczy się wyłącznie to, do jakiego miejsca zmierzasz każdego ranka, by spędzić tam jedną trzecią doby. Tak więc, skoro już do tego doszło, skoro człowiek bez reszty stał się homo laborans, to warto by było poznać reguły, jakimi rządzi się ta nowa płaszczyzna istnienia. Słowem warto by było podjąć jakieś szkolenie z czasu pracy.

Nieznajomość prawa szkodzi – głosi stare łacińskie porzekadło. Nieznajomość prawa pracy szkodzi również. Zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. To zadziwiające, jak nikłe jest nasze pojęcie o tej materii. Dla mnie osobiście jest to trudne do zrozumienia. Bowiem mało kto decyduje się na jazdę autem bez znajomości przepisów ruchu drogowego, natomiast 80% z nas pracuję nie znając podstaw prawa pracy. Szkolenie z czasu pracy powinno być organizowane przez każdego pracodawcę. Z obowiązku.

Powszechne szkolenie z prawa pracy to konieczność!

Większa świadomość w tej dziedzinie wyeliminowałaby z pewnością szereg wypaczeń, które psują nasz rynek i być może również odstręczają od niego inwestorów. Powszechne szkolenie z czasu pracy jest potrzebą palącą, pilną i nieodzowną. Od robotnika do prezesa korporacji – wszyscy hurmem na douczanie!