Szkolenia Online – czy to dobra inwestycja ?

Nauka przez internet staje się coraz popularniejszą formą kształcenia na całym świecie. Na zachodzie bez problemu można zdobyć wykształcenie, korzystając tylko z formy nauczania online.

W Polsce takie zabiegi nie są jeszcze popularne, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. szkolenia online.

Sceptycy zastanawiają się, czy takie szkolenia jest rzeczywiście pełnowartościową formą poszerzania swojej wiedzy.

Niezaprzeczalny jest fakt, że szkolenia takie są ogólnodostępne. Wystarczy komputer i dostęp do internetu. Często też, ze względu na mniejsze koszty organizacyjne, szkolenia online są znacznie tańsze od tych stacjonarnych, co jest ich dodatkowym plusem.

Takie e-szkolenia nie są jednak dla wszystkich, gdyż uczymy się sami. Ci, którzy mają problem z samodzielnym przyswajaniem wiedzy, mogą nie wykorzystać w pełni potencjału takiego szkolenia. Brak przymusu nauki powoduje, że trzeba wykazać się prawdziwą chęcią i systematycznością aby w pełni wykorzystać potencjał szkolenia.

Oferta szkoleń przez internet jest całkiem spora. Najbardziej popularne są te dotyczące biznesu internetowego, marketingu w internecie oraz kursy dotyczące bezpieczeństwa w internecie. Ale również filmy szkoleniowe organizują w takiej formie kursy BHP, kursy dla HR, z znajomości prawa pracy i inne.

Jest to z pewnością alternatywa dla monotonnych szkoleń stacjonarnych, kojarzących się głównie z nudnymi wykładami. Wymagają własnej inwencji i dużego zaangażowania, takie właśnie są szkolenia online. Czy to dobra inwestycja ? Dla zdeterminowanych i systematycznych osób niemogących skorzystać ze standardowej formy kursu – zdecydowanie tak !