Szkolenia hr w czasach kryzysu

Szkolenia hr nie są z pewnością sektorem, który został pominięty przez niedawny kryzys finansowy, a wręcz przeciwnie. Gołym okiem można więc zauważyć, że oferta powyższych zmieniła się na przestrzeni komplikacji finansowych w całej Europie. Przed ich zajściem była zgoła inna od tego, co jest teraz. Jak to więc wygląda w cieniu europejskiego kryzysu finansowego?

Jeszcze w roku dwutysięcznym dziesiątym szkolenia hr były świadczone w Polsce przez ponad dwa i pół tysiąca firm. Niemniej, właśnie w tym czasie – czyli w czasie wspomnianego kryzysu finansowego – ponad siedemdziesiąt procent zeń zaczęło ciąć swoje budżety. Efekt? Szkolenia miękkie oraz szeroko rozumiany coaching spadł nie tylko na liczbie, ale również wzrósł na cenie. Dość zresztą powiedzieć, że trendy te zostały zachowane, dlatego dziś – w dwutysięcznym czternastym – to właśnie coaching jest wymieniany jako najdroższa usługa szkoleniowa w Polsce.

Które szkolenia hr ostały się po kryzysie?

Wiemy już, które szkolenia katowice pozdrawiamy jako jedne z najlepszych ośrodków szkoleniowych hr!) na kryzysie ucierpiały, ale warto też wiedzieć, które nie tylko się ustały, ale poprawiły swą jakość. Otóż – pomimo cięć – są to właśnie szkolenia z zakresu kompetencji miękkich, z czego główną rolę odgrywają szkolenia motywacyjne, szkolenia z zakresu mowy ciała, szkolenia z zakresu komunikacji międzyludzkiej oraz te dotyczące kompetencji. Podsumowując, chociaż rynek wyżej wymienionych był kiedyś lepszy, dziś z pewnością nie mamy na co narzekać, a wręcz przeciwnie, w związku z czym – jeżeli chcemy poprawić kwalifikacje swojej firmy i swoich pracowników – warto powyższymi się zwyczajnie zainteresować.