Oprogramowanie hr w nowych modelach zarządzania personelem

Oprogramowanie hr bardzo się nam przyda, jeśli chodzi o budowanie własnego modelu zarządzania personelem. Ważne jednak, aby było ono wszechstronne, funkcjonalne oraz stabilne, bo bez tych przymiotów nie ma mowy o zadowoleniu z jego użytkowania. Po drugie, jeżeli nie będzie ono dedykowane pod kątem indywidualnych potrzeb naszego przedsiębiorstwa i naszego działu HR, również nie ma mowy o skuteczności jego zastosowania.

Co lepsze oprogramowanie hr charakteryzuje się tak zwaną budową komponentową. To przekłada się na możliwość dopasowania poszczególnych elementów pod kątem profilu danego przedsiębiorstwa. Owszem, w starszych rozwiązaniach nieraz bywało tak, iż rozwiązanie to skutkowało w utratę stabilności. Dziś jednak – jeśli mowa o najlepszych producentach oprogramowania dla działów hr – nie ma o tym mowy. Łatwa modyfikacja, architektura cechująca się otwartością – to programy dwudziestego pierwszego wieku.

Oprogramowanie hr musi być kompatybilne z innym oprogramowaniem

Niektóre firmy korzystają na przykład z oprogramowania ERP. Trudno o wyobrażenie sobie więc sytuacji, aby oprogramowanie hr z nim nie współpracowało i to ważne kryterium, którym należy się kierować. Jeśli jednak wszystko będzie w porządku, programy hr spiszą się doskonale w kwestii osiągania coraz to większych korzyści biznesowych. Potencjał zasobów ludzkich w naszych firmach będzie wówczas naprawdę dobrze wykorzystany i co do tego nie ma wątpliwości. Ciekawe, że firmy z tak zwaną tradycją zdają się stronić od zarządzania personelem na nowoczesne sposoby. Szkoda, bo naprawdę wiele tracą.