Mobbing – szkolenie podnoszące świadomość pracownika i pracodawcy

Bardzo ważnym tematem w ostatnich czasach stało się zjawisko mobbingu. Jak pokazują liczne opinie i badania, jest to kwestia, która często jest zamiatana pod dywan, a temat skutecznie omijany jest przez pracodawców. Jak zwiększyć jednak świadomość problemu wśród pracowników oraz jak go rozwiązać, kiedy już się pojawi?

Na to pytanie jest jedna najważniejsza odpowiedź – przede wszystkim należy rozmawiać. Mobbing bowiem jest zagadnieniem na tyle skomplikowanym i zawiłym, że bardzo ciężko poradzić sobie z nim w pojedynkę. Zdarza się także, że pracownicy i pracodawcy, pomimo iż znają pojęcie owo pojęcie, nie są w stanie określić jego istoty problemu, jakim jest mobbing. Szkolenie na ten temat może tu przyjść z pomocą. Dzięki nim uczestnicy kursu uczą się o nim rozmawiać, a gdy pojawi się problem – starają się go rozwiązywać. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jaką rolę odgrywa na przykład prawo pracy w kwestii mobbingu, jakie mogą być jego skutki oraz co go powoduje.

To, co najważniejsze jednak, to sposoby radzenia sobie z dyskryminacją, liczne metody i techniki, których uczą się kursanci. Kluczowa jest tutaj asertywność i sposoby postępowania, bowiem mobbing występujący w danym miejscu pracy prowadzi do bardzo negatywnych skutków w wielu sferach i przekłada się na działanie całej firmy. Niezwykle istotne są również skutki społeczne i wpływ mobbingu na życie jednostki.

Jeśli chodzi o mobbing, szkolenie to bardzo rozsądne rozwiązanie, a pracodawca, który oferuje taki kurs swoim pracownikom, z pewnością zyska w ich oczach.