Czy warto postawić na szkolenia online?

Szkolenie kadrowe to duży koszt dla pracodawcy. Wyszkolony personel to jednak czysty zysk. Dzisiejsi przedsiębiorcy szukają zaś wszelkich metod, aby wzbogacić się możliwie najszybciej i możliwie najskuteczniej. Szkolenia online wiążą się z mniejszymi wydatkami. Nic więc dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej firm.

Tradycyjny kurs kadrowy wymaga często poniesienia sporych kosztów. Są one związane z opłaceniem pracy osoby, która kurs przeprowadzi bądź z zapłaceniem za szkolenie firmie je prowadzącej, z ewentualnym wynajęciem sali czy opłaceniem dojazdu pracowników. Pracodawca ponosi również koszty związane z czasem pracy personelu, który w danej chwili jest na szkoleniu i nie wypełnia swoich zwykłych obowiązków. Pracownik w momencie szkolenia nie zarabia na siebie, a trzeba płacić za godziny jego pracy. Dobrze więc, jeśli szkolenie przebiegnie możliwie szybko.

Takie są niestety realia w prywatnych firmach, w których liczy się każdy grosz i każda chwila. Czas pracy personelu musi być wykorzystany do maksimum. Jego wiedza i umiejętności są jednak równie cenne i przekładają się na zarobek. Dobrze, jeśli pracodawca zdaje sobie z tego sprawę. Chcąc pogodzić te kwestie, pracodawcy decydują się coraz częściej na szkolenia online.

Zwykle wymagają one mniej czasu i umożliwiają szybsze wyszkolenie pracowników. Można szkolić się w miejscu pracy, na swoim stanowisku oraz w dowolnej chwili. Dodatkowo jest to tańsza opcja niż szkolenie tradycyjne, jeśli chodzi o same opłaty związane z kursem.

Czy jednak taniej znaczy lepiej? Szkolenia online nie dają zwykle takich możliwości jak zwykłe kursy, podczas których zachodzą interakcje z wykładowcą i innymi uczestnikami. Niektóre dyscypliny wiedzy wymagają również ćwiczeń praktycznych. Bezpośredniej styczności z wykładowcą i obecność na szkoleniu nigdy nie zastąpi siedzenie przy komputerze.

Jeśli jednak firmie brak funduszy, nie ma wyjścia. Pozostaje wybrać szkolenie internetowe dobrej jakości. Swoją drogą, i tu mamy pytanko, czy szkolenia Rzeszów naturalnie, bo stąd nasza redakcja się wywodzi) są dostępne w formie papierniczej? Chodzi o kompleksowe spojrzenie, bo jeśli tak, to prosimy o podesłanie nam maila. Pozdrawiamy!