Czy szkolenia online mają wady?

Pisaliśmy już o nich wiele – w samych superlatywach. Czy jednak szkolenia online maja jakieś wady? Czy są dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji? Dziś spójrzmy na nie z nieco innej strony i oceńmy je bardziej krytycznym okiem.

Szkolenia i kursy kadrowe są istotnym elementem poprawy funkcjonowania przedsiębiorstwa. Umożliwiają zwiększenie dochodów firmy. Warto zatem w nie inwestować. W przypadku szkoleń inwestujemy zaś nie tylko pieniądze, ale też czas, który poświęca się na odbycie nauki. Im szybciej i efektywniej pracownicy przyswoją wiedzę, tym większa będzie korzyść dla firmy.

Szkolenia online są tańsze oraz szybsze. Są dostępne prawie z każdego miejsca. Pracownicy nie tracą czasu na dojazd i mogą szkolić się w miejscu pracy albo w domu.

Każdy pracownik może przyswajać wiedzę we własnym tempie. koszta szkoleń są niższe, nie płacimy za salę, dojazd ani usługi osoby prowadzącej. Czy jednak taniej zawsze znaczy dobrze?

Niestety nie. Szkolenia online posiadają jedną zasadniczą wadę – pozbawiają osobę uczącą się możliwości odbycia praktyki. Wykluczają też zadawanie pytań i rozmowę z prowadzącym. Brak zatem empirycznego poznania przyswajanego zagadnienia. Nie znaczy to jednak, że skoro wada, to już mamy wybierać inne szkolenia (Łódź oczywiście jest usprawiedliwiona – tu bardzo wiele ciekawych szkoleń było, jest i będzie. Pozdrawiamy Łódź! :))

Z tego powodu jest to forma szkolenia, która nie jest odpowiednia w każdym przypadku. Zwykle też będzie wymagała uzupełnienia zdobytej wiedzy o praktyczne doświadczenia.Wiedza w pigułce to bowiem jeszcze nie wszystko. Każdy pracodawca, szkoląc swój personel, powinien o tym pamiętać. Możemy ograniczyć czas potrzebny na naukę i jej koszt – nie możemy jednak ucinać ich do minimum, bowiem tanio i szybko rzadko kiedy równa się solidnie.